Nėštumo metu mūsų kūnai keičiasi ypatingai. Kasdien didėjantis pilvukas nuolat primena, kad su kiekviena diena mes atsiduriame vis arčiau susitikimo su savo leliuku. Nors tai ir be galo gražus metas, tačiau nori nenori tenka pripažinti, kad jis turi ir “sunkiąją” pusę.
Pradeda skaudėti nugarytę, kartais pritrūkstam kvapo, o galvą šturmuoja mintys, kaip praeis gimdymas, kaip geriau jam pasiruošti. Tačiau viskam turim ruoštis, ramiai ir be panikos, viską apsvarstydamos ir susidėliodamos į stalčiukus. Kadangi joga labai myli ramybę ir atsipalaidavimą, galite pradėti nuo jos.
Nėščiųjų jogos užsiėmimuose įprastai yra atliekami pratimai, kurie padeda sustiprinti tuos raumenis, kurie bus ypač reikalingo gimdymo metu. Be to, ji išmoko atsipalaiduoti, nusiraminti ir sukoncentruoti dėmesį, ten kur mums labiausiai jo reikia.
Nėštukių asanų (jogos pozicijų) tikslas – stiprinti apatinę dubens dalį, atverti klubus ir paruošti kūną gimdimui.
Kiekvieną asaną atlikite ramiai, be jokios įtampos. Jei jaučiate, kad asanos metu kažkurią vietą maloniai tempia, galite mokintis siųsti ten savo kvėpavimą, atsipalaidavimą (tas labai pravers sąrėmiu metu). Jei kažką darydamos jaučiatės negerai, nepatogiai – nebedarykite, dabar turite šiek tiek palepinti savo kūną, jokios įtampos ir jokio streso.
Pajunkite kvėpavimą, jis turi būti ramus ir stabilus, jei tik pradeda trūkčioti, išeikite iš asanos.
Tadasana
Poveikis. Stiprinamas visas kūnas, ypatingai nugara, šonai, tiesinamas stuburas. Asana moko taisyklingai stovėti, paskirsčius kūno svorį tolygiai ant abiejų pėdų, tolygiai visam padui, o ne išorinėms pado dalims ar kulnams.
Varliukas (Malasana)
Poveikis: ypač gerai atveria klubus, nėštumo pabaigoje padeda kūdikiui nusileisti ir pasiruošti gimimui, idealu atlikti sąrėmių metu.
Drugelis (Baddha Konasana)
Poveikis: ištempia vidinę šlaunų pusę, kirkšnis ir kelius, tonizuoja sėdmenų raumenis, plečia ir atpalaiduoja dubenį, o tai labai svarbu sklandžiam gimdymui.
Pasilenkimas į priekį kojomis plačiai (Upavistha Konasana)
Poveikis. Padidina kraujo tekėjimą į dubenį ir taip jį tonizuoja, padaro daugiau vietos kūdikiui, ištempia kirkšnių raumenis, stiprina nugarą.
Karys II (Virabhadrasana II)
Poveikis. Didina ištvermę, koncentraciją, suteikia pasitikėjimo. Stiprina kojas rankas, apatinę nugaros dalį. Per trumpą laiką paleidžia įtampą pečiuose.
APIE BAIMES IR NERIMĄ. Kiek aplinkui tenka girdėti, daugelis moterų savo vaikučio laukia su gan dideliu nerimu ir baime. Baimė kyla dėl pačio gimdymo proceso. Kaip viskas vyks, ar labai skaudės, ar mažai skaudės, kaip aš ištversiu ir pan. Taigi, keli patarimai, kaip palengvinti visą laukimo procesą.
Gražaus ir lengvo laukimo!
Vilijampolės studija: Raudondvario pl. 101, Kaunas (AB “Vikas” teritorijoje)
Žaliakalnio studija: Savanorių pr. 130A, Kaunas (vidinis kiemas)