Gyvenimo paprastumą mes dažnai linkę suprasti kaip kažko atsisakymą. Kuomet pradedi kalbėti, kad turime išmokt gyventi paprastai, priimti gyvenimą tokį, koks jis yra, daugelis išsigąsta, kad siūlau atsisakyti gyvenimo malonumų, gražių daiktų ir gyventi uoloje.
 
Priešingai, jei mes turime gražų gyvenimą, turime juo džiaugtis ir mėgautis. Mes jo nusipelnėme.
Čia pakalbėsime apie mūsų vidinį paprastumą.
 
Dažnai atrodo, kad mes gyvenime turime viską, ko mums reikia: gražius namus, nuostabius draugus, mielą darbą. Visgi trūksta to kasdienio žavesio, kasdienio gyvenimo saldumo, kažkokios pilnatvės. Tai ir yra paprastumas – kiekvieną akimirką, valandą ir dieną išgyventi taip, kad ją prisimintum, kad ji teiktų džiaugsmą ir laimę. Tad, kokie tie būdai?
 
Pasidalinsiu keliais būdais, kuriuos taikau kasdienybėje ir jie nuspalviną kiekvieną mano dieną gražiausiomis spalvomis.
 
1. Gyvenimo tikslas – patirti džiaugsmą ir laimę kiekvieną dieną. Dažnai mes keliame sau didelius ir aukštus tikslus, aš tokių irgi turiu. Tačiau vienas iš svarbiausių mano gyvenimo tikslų – jausti gyvenimo saldumą kasdien. Jei mes kryptingai ir tikslingai laikomės savo tikslo, nuolat randame būdų kaip jį įgyvendinti. Tie keliai pradeda ateiti savaime, be didelių pastangų, o jei kas ir liūdina ar erzina, tu tvirtai žinai savo tikslą ir neleidi blogoms emocijoms tavęs užvaldyti.
 
Čia tas pats kaip turėtum tikslą nukeliauti į Afriką, o kažkas vis bandytų tave pastūmėti link Kinijos. Juk sustotum ir pasakytum sau, kad aš einu ne tuo keliu ir grįžtum į teisingą kelią. Ėjimas į kasdienį džiaugsmą toks pats kelias iš kurio tavęs neturi niekas išvesti.
2. Gauname tai, ką duodame. Visas gyvenimo situacijas aplink save kuriame mes patys. Aš čia nekalbu apie materialinį davimą. Duodame pasauliui gražias mintis, geras emocijas – viską gauname atgal. Labai elementari ir paprasta taisyklė – gauni tai, ką duodi ir kiek duodi. Mes patys aplink save nuolat kuriame situacijas, kuriose matomos mūsų mintys ir emocijos. Jei situacijos geros – viskas gerai, blogos – reikia kažką keisti. Neškite į savo vidinį pasaulį daugiau įžvalgos gerumui, teigiamų minčių. Tiek apie save, tiek apie kitus žmones. Patikėkite, gausite atgal visko su kaupu.
Labai svarbu – nuoširdumas, jokių dirbtinų šypsenų ar apsimestinių žodelių – žmonės labai gerai jaučia tokius dalykus. Tikras nuoširdumas eina iš širdies – ne iš proto.
 
3. Visata puiki pagalbininkė. Ši mintis labai puikiai siejasi su aukštesniu punktu. Jei pasiunčiame į visatą mintį, kad šiandien bus prasta dieną, visata labai gerai tuo pasirūpins – reikia prastos dienos – prašom, turėkite. Turi kažkokių rūpesčių, siunti į visatą užduotį, kad šią savaitę atrasi būdus, kaip juos išspręsti. Kas keisčiausia, tai skamba labai paprastai, bet iš tiesų veikia. Gauname tai apie ką nuolat galvojame, juk jei galvojame, vadinasi mums to reikia. Kuriate savo galvoje blogus scenarijus – gausite juos. Štai kodėl taip svarbu mokintis sąmoningumo ir pozityvumo savo galvoje.

4. Atsakomybė. Labai svarbu suvokti, kad viskas, kas vyksta mūsų gyvenime, yra mūsų minčių, emocijų ir veiksmų rezultatas. Čia nėra nei blogų, nei gerų žmonių. Yra tik mūsų pasirinkimas, kokius mes norime juos matyti. Su situacijomis tas pats – mūsų atsakomybė, kokią reakciją mes pasirinksime. Jus apvogė? Galite verkti ir skųstis dienų dienas arba galite pagalvoti, kodėl taip įvyko? Gal jūs per daug prisirišęs prie savo daiktų? O gal gavote pamoką, nes nesaugote savo daiktų ir turite apmąstyti, kaip geriau juos saugoti?

Mūsų reakcija – mūsų pasirinkimas. Būkite atidūs, stebėkite savo gyvenimą, kodėl jums nutinka vieni ar kiti dalykai.

Kiekvieną dieną rinkitės! Rinkitės patys, kokios dienos jūs norite, prasmingos, linksmos, energingos, ramios? Viskas jūsų valioje. Neleiskite kitiems žmonės valdyti jūsų kasdienybės ir spręsti už jus, kokia bus diena.
 
Žvelkite į gyvenimą paprasčiau, jame  nėra nieko sudėtingo, jei mes nesukuriame to sudėtingumo.Stebėkite savo gyvenimą, supraskite priežasties pasekmės dėsnį ir leiskite sau turėti tokią dieną, kokios norite.
 
Sėkmės! 🙂